prevádzka materskej školy bude počas vianočných prázdnin od 23. decembra 2018 (nedeľa) do 7. januára 2019 (pondelok) zatvorená. Materská škola bude v riadnej prevádzke od  8. januára 2019 (utorok).

• Vianočná akadémia

Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia materskej školy!

Srdečne Vás pozývame na VIANOČNÚ AKADÉMIU, ktorá sa bude konať 14.12.2018 o 16.00 h v KD Brestovany.

Veríme, že Vás potešíme vianočným vystúpením našich škôlkarov a spoločne prežijeme radostné chvíle pri speve kolied a vôni vianočného pečiva. Nebude chýbať ani  Mikuláš so svojimi pomocníkmi, ktorí obdarujú deti sladkými dobrotami.

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, J. Nižnanského 1, Brestovany oznamuje, že dňa 13.12.2018 (štvrtok)  bude materská škola z prevádzkových dôvodov otvorená do 15.30 h. Ďakujeme za pochopenie.

• Západoslovenské múzeum v Trnave

• Do galérie Západoslovenské múzeum v Trnave boli pridané fotografie.

Deti  z tried   Lienky a Sovičky  sa zúčastnili na exkurzii v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Prezreli si  zbierku etnografie, ktorej základ tvoria predmety súvisiace s poľnohospodárstvom, vinohradníctvom, chovom domácich zvierat, spracovaním rastlinných vlákien a výrobou textilu. Spoznali sviatočné i pracovne odevy typické pre náš región. Najväčší záujem prejavili o expozíciu   zo zoológie a   bohatú ornitologická zbierku. Záver  prehliadky patril hudobnému skladateľovi  M. S. Trnavskému  a starším hudobným nástrojom.

• Chovateľ poštových holubov

• Do galérie Chovateľ poštových holubov boli pridané fotografie.

Vo štvrtok  8. novembra 2018  prišiel do našej materskej školy miestny chovateľ poštových holubov. Zaujímavý výklad o chove poštových holubov, o  pretekoch na ktorých sa s nimi zúčastňuje upútal malých škôlkarov. Nezabudnuteľným zážitkom bolo vypustenie celého kŕdľa a sledovanie jeho letu nad školským parkom. I takýmto spôsobom chceme umožniť deťom styk s prírodou, pozorovať, skúmať živočíchy  a viesť ich k ochrane prírody.

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, J. Nižnanského 1, Brestovany oznamuje, že 29. 10. 2018 bude zatvorená prevádzka materskej školy pre vysokú pretrvávajúcu chorobnosť detí.

prevádzka materskej školy bude  počas jesenných prázdnin (od 31.10.2018 do 02.11.2018) zatvorená.

Materská škola bude v riadnej prevádzke od 05. 11. 2018.

Za pochopenie ďakujeme.

• Začiatok školského roka

začiatok nového školského roka je 03.09.2018. Prevádzka materskej školy bude v čase od 6.30 h do 16.30 h.

Tešíme sa na Vás a urobíme všetko preto, aby sa Vaše deti   cítili  v materskej škole dobre, s radosťou prijímali nové poznatky, rozširovali svoje schopnosti a zručnosti, našli si veľa nových kamarátov.

Kolektív MŠ

• Jún – akcie

• 01.06.2018 – PD Dolné Lovčice, exkurzia

05.06.2018 – MDD – Rozprávková krajina (Agentúra StepUP)