• Zápis detí do MŠ pre školský rok 2024/2025

Vedenie Základnej školy s materskou školou v Brestovanoch oznamuje, že prihlasovanie detí do materskej školy pre školský rok 2024/2025  bude prebiehať v mesiaca máj.

Po dohode so zriaďovateľom sa uskutoční v budove MŠ nasledovne:

Dňa: 21.5.2024    od  10:00 hod. - do 12:00 hod.  a od 15.30 hod. - do 16.30 hod.

Dňa: 22.5.2024    od  10:00 hod. - do  12.00 hod. a od 15.30 hod. - do 16:30 hod.

Elektronické prihlasovanie  na školský rok 2024/2025 bude spustené od 1.5.2024.

Prihlásenie dieťaťa do MŠ treba urobiť elektronickou formou, rodič vyplnení on-line prihlášku  na webe materskej školy. V hornej časti – O škôlke – Elektronická prihláška.

Zároveň   si vyplní aj Žiadosť o prijatie do MŠ ktorá je zverejnená na web stránke. (V hornej časti – O škôlke – Dokumenty na stiahnutie – Žiadosť o prijatie) . Žiadosť  do materskej školy, predkladá rodič potvrdenú od všeobecného lekára pre deti a dorast o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. Vyplnenú žiadosť aj prihlášku a  podpísanú oboma rodičmi, potvrdenú od lekára  odovzdá rodič dieťaťa  do MŠ  v určených dňoch.

Na zápis treba priniesť:

1) občiansky preukaz zákonného zástupcu

2) rodný list dieťaťa (z dôvodu kontroly údajov)

3) písomnú prihlášku zákonného zástupcu (podpísanú obomi zákonnými zástupcami)

- tlačivo je k dispozícii v materskej škole, alebo v elektronickej forme na stránke školy

4) potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa absolvovať predprimárne vzdelávanie, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní

5) ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného  zariadenia  poradenstva a prevencie.

Podmienky prijímania do materskej školy:

1. Prednostne sa budú prijímať deti, pre ktoré bude plnenie predprimárneho vzdelávania povinné s trvalým pobytom v obci ( jedná sa o deti, ktoré k 31.08.2024 dovŕšia  5 rokov veku).
            2. Deti, ktoré budú pokračovať v plnení PPV, t. j. dieťa podľa § 28a ods. 3 školského zákona.
            3. Deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie Reálne uplatnenie práva na školský rok 2024/2025 - deti, s trvalým pobytom v obci, ktoré dovŕšia 4 roky veku do 31.08. 2024.

4.    Deti, ktoré dovŕšia do 31.08. 2024 3 roky

- Výnimočne deti po dovŕšení  dvoch rokov veku   ( ak je voľná kapacita  a dieťa má osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky, je primerane samostatné -nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa ).

Hlavným kritériom pri  prijímaní ostatných detí  bude vek dieťaťa.

Deti s trvalým pobytom v obci

Na základe sociálnej politiky  ZŠ s MŠ Brestovany sa prednostne prijímajú deti zamestnancov

Dôležité pokyny k zápisu MŠ!!!

Podľa § 144a školského zákona účinného od 1. januára 2022 sa na podaniach týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, v ktorých sa rozhoduje v správnom konaní, teda aj na žiadosti o prijatie do MŠ sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Zákonní zástupcovia sa môžu dohodnúť, že žiadosť podpisuje iba jeden zákonný zástupca a rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa do MŠ sa doručí iba jednému zákonnému zástupcovi, ak písomné vyhlásenie o tejto skutočnosti doručia/predložia riaditeľovi školy

Priloha_c._2_-_Pisomne_vyhlasenie.docx

Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak:

- jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa,

- jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje, nie je explicitne určený, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad potvrdením od všeobecného lekára zákonného zástupcu, ktoré nie je schopný sa podpísať )

- vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje nie je explicitne určený, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad písomným vyhlásením.

Priloha_c._1_-_Cestne_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu.doc