• Nárok na dotáciu na stravu od 1.1.2022 - predškoláci

aby dieťa malo nárok na dotáciu na stravu (tzv. obedy zadarmo) od 1.1.2022, treba doručiť tieto doklady najneskôr do 5.1.2022 na Obecný úrad, poprípade na mailovú adresu oubrestovany@westcom.sk, alebo na ek.brestovany@gmail.com.

• deti v poslednom ročníku MŠ, ktoré nedovŕšili 6 rokov veku (5 ročné deti v poslednom ročníku MŠ), nakoľko na tieto deti nie je možné si uplatniť z dôvodu veku dieťaťa nárok na zvýšený daňový bonus, ale je možné si uplatniť nárok na tzv. dvojnásobný daňový bonus;
            • deti v poslednom ročníku MŠ, ktoré dovŕšili 6 rokov veku a v ZŠ, ktoré nedovŕšili 15 rokov veku ak žijú v domácnosti, ktorej členovia si neuplatnili (osoby so zdaniteľným príjmom), alebo si nemohli v zmysle zákona o dani z príjmov uplatniť nárok na zvýšený daňový bonus (napr. poberatelia dôchodkov, nezamestnaní);

K poskytnutiu dotácie na stravu je potrebné predložiť jeden z nižšie uvedených dokladov:

- potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi

alebo

- potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima

alebo

- čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa.

Treba podpísať aj čestné vyhlásenie, aj keď má dieťa 5 rokov.

Upozorňujeme, aby rodičia tejto kategórie detí (od 6 do 15 rokov), ktorí majú nárok na uplatnenie si zvýšeného daňového bonusu uprednostnili uplatnenie si tohto daňového bonusu, nakoľko ak sa na dieťa poskytne dotácia na stravu v zmysle § 4 ods. 3 písm. c) zákona o dotáciách zanikne im nárok na akýkoľvek daňový bonus úplne.

Ďakujeme.

• Vianočný pozdrav

• Na Vianoce, keď všetko stíchne

a v srdciach ľudí zastaví sa čas,

nech pokoj do duší nám láska vdýchne

a šťastie nech je v každom z nás .....

Praje kolektív ZŠ s MŠ Brestovany

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Brestovanoch so súhlasom zriaďovateľa OÚ oznamuje rodičom, že MŠ na základe uskutočneného prieskumu počas vianočných prázdnin,  to je od 20.12.2021 až do  7.1.2022 bude zatvorená.

Prevádzka materskej školy začína po vianočných prázdninách 10.1.2022 v pondelok.

Ďakujeme za pochopenie.