• O nás

• Materská škola sa nachádza v parku bývalého kaštieľa v bezprostrednej blízkosti základnej školy. Dňa 01.09.2004 sa naša materská škola spojila so základnou školou, súčasným zriaďovateľom tohto subjektu je Obecný úrad Brestovany.

Materská škola bola pôvodne dvojtriedna, ale k 01.09.2009 sa pre zvýšený záujem rodičov otvorila ďalšia trieda. Táto  bola jeden rok zároveň herňou i spálňou, aby bolo umiestnených čo najviac detí našich obyvateľov. 01. septembra 2015 sa pre neustály záujem o prijatie väčšieho počtu detí  otvorila štvrtá trieda.

Súčasná kapacita MŠ: 95 detí rozdelených do štyroch tried – podľa veku:

- Včielky:   24 detí

- Žabky:     24 detí

- Lienky:    24 detí

- Sovičky:  24 detí

Personálne obsadenie MŠ:

Zástupkyňa riaditeľa školy pre MŠ: Bc.Emília Hudecová

Pedagogickí zamestnanci:

Anna Koleničová, Mgr. Marta Vašková, Lucia Mankovecká, Petra Cvíčelová, Ing. Zuzana Falathová, Bc. Eva Magulová, Mgr. Martina Bergelová Škyrtová,

Upratovačky:

Daniela Strížová, Miroslava Mĺkva

Personálne obsadenie ŠJ:

Vedúca: Anna Leszkóová

Kuchárky: Eleonóra Gogoľáková, Renáta Fitošová, Mária Tomíková, Zuzana Vojtechová, Janka Nižňanská

Školský vzdelávací program: „Cesta za poznaním“ – vytvorený v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 0 – predprimárne vzdelávanie, ktorý je najvyšším kurikulárnym dokumentom, s cieľmi a princípmi výchovy a vzdelávania ustanovenými zákonom o výchove a vzdelávaní (školským zákonom). Materská škola má vypracovaný vlastný plán práce.

Vlastné zameranie MŠ:

Nakoľko sa budova materskej školy nachádza v areáli dlhoročného parku s príslušnou faunou a flórou, chceme svoje pedagogické pôsobenie zamerať na environmentálnu výchovu našich detí, aby v budúcnosti boli príkladom toho, ako urobiť z prírody predmet poznania, ochrany a lásky.

KONTAKT: 033/5596 310 - školská jedáleň

KONTAKT: 0911 955880 - materská škola