• Dotácia na stravu od 1.5.2023

• Vážení rodičia, v súvislosti so zmenou školského stravovania od 1.5.2023 (obedy zdarma pre deti v poslednom ročníku MŠ - predškoláci) je pre Vás pripravená v module Žiadosti / Vyhlásenia :  Návratka pre rodičov k žiadosti o poskytnutie dotácie na stravu (podpora výchovy k stravovacím návykom dieťaťa).

Návratku viete vyplniť podobne ako vyhlásenie o bezpríznakovosti, výberom položky Žiadosť o dotáciu-NÁVRATKA, ale len z rodičovského konta.

Alebo si ju môžete stiahnuť viď nižšie pod obrázkami.

Návratku vypĺňajú všetci, ktorí sa už stravujú - deti v poslednom ročníku MŠ.

Návratku a prihlášku je potrebné vyplniť do 17.4.2023.

Ako vyplním žiadosť - obrázky nižšie:

• Screeningové meranie zraku

chcete mať istotu, že má vaše dieťatko zrak naozaj v poriadku?

Neváhajte a vyjadrite váš záujem svojim podpisom na Informovaný súhlas, ktorý sme aj tento školský rok zaslali do vašej materskej školy.

Každoročne oslovujeme materské školy s ponukou na preventívny screening zraku prístrojom PlusOptix, ktorý je určený pre deti už od 6 mesiacov.

PlusOptix prináša pre deti naozaj iba plusy

+ Rýchlosť : Meranie trvá iba 1 – 2 minuty

+ Nenáročnosť : Dieťatko sedí jeden meter od merajúceho a pozerá sa do prístroja na „smajlíka“

+ Neinvazívnosť : Nie je nutné rozkvapkávanie očí

+ Komplexnosť : Merajú sa obe oči súčasne v rámci jedného merania, zisťujú sa rôzne hodnoty a oblasti videnia.

Včasnou diagnostikou dokážeme odhaliť rôzne poruchy zraku a teda pomôcť vášmu dieťatku vidieť tento svet „inými očami“.

Svoj záujem o sreening zraku môžete nahlásiť u vašej pani učiteľky.

O našej návšteve vo vašej MŠ v priebehu školského roku budete včas informovaní vedením MŠ.

Screening zraku je spoplatnený sumou  7 eur

Vaša očná optika Emma Crystal,s.r.o.

STARÁME SA O VÁŠ ZRAK