chceme Vám uľahčiť súčasnú neľahkú situáciu, v ktorej sme sa ocitli zo dňa na deň my všetci. Náš záujem o Vaše deti  ani teraz neutícha. Práve z tohto dôvodu Vám prinášame niečo na inšpiráciu, na spríjemnenie a spestrenie pobytu deťom  v domácom prostredí.

Na nižšie uvedených odkazoch na stránky nájdete veľa námetov na rôzne voľnočasové aktivity. Linky obsahujú aj pracovné listy určené pre predškolákov i pre mladšie deti.

Prajeme Vám veľa trpezlivosti a hlavne zdravia.

Užitočné linky:

• Prerušenie vyučovania

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka, na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období

od 16. marca 2020 až do odvolania.

• Usmernenie MŠVVaŠ - Koronavírus

Vážení rodičia,oznamujeme Vám, že v pondelok 9.3.2020 sa konalo stretnutie predsedu TTSK s primátormi miest kraja a zástupcami regionálnych ZMO.

Na základe odporúčania zriaďovateľa na základe preventívnych opatrení proti šíreniu koronavírusu riaditeľka ZŠ s MŠ prerušuje prevádzku základnej aj materskej školy od 11. 3. - 13. 3. 2020 vrátane.

O ďalších opatreniach Vás budeme priebežne informovať prostredníctvom webovej stránky školy.

Ďakujeme Vám za spoluprácu a pochopenie.

riaditeľka ZŠ s MŠ

• Karneval

• Fašiangy sú obdobím radosti, zábavy, hudby a spevu. Preto sme vo februári pripravili pre deti veľa zábavných aktivít. Jednou z nich bol karneval. Deti aj pani učiteľky sa premenili na rôzne rozprávkové postavičky, odvážnych hrdinov, zvieratká. Atmosféra na tohtoročnom karnevale bola vynikajúca.Ďakujeme rodičom              za prípravu krásnych karnevalových masiek a občerstvenie.

Z dôvodu vysokej chorobnosti detí a na základe uskutočneného prieskumu  bude  prevádzka materskej  školy počas jarných  prázdnin od 17. 02. 2020 do 21. 02. 2020  prerušená. Ďakujeme za pochopenie.

• Slávik 2020

• V stredu 22.01.2020 sa v našej materskej škole konal 2. ročník speváckej súťaže ľudových piesní ,,Slávik 2020". Svoje spevácke umenie predviedli deti z dvoch starších tried ( Lienky a Sovičky). Máme snahu uchovávať dedičstvo našich predkov a podnecovať u detí vzťah  k slovenským ľudovým piesňam a krojom. Ľudová hudba chytila deti za srdce  až do takej miery, že nezostali iba pri speve,ale si  s radosťou aj ,,zakrepčili".

• Simsalala v našej MŠ

• Tentokrát nás  Simsalala zobrala na cestu okolo sveta. Vo svojich pesničkách priblížila deťom zaujímavosti z  jednotlivých svetadielov. Spoločne sme navštívili Afriku, Ameriku, Austráliu, Európu, Áziu  aj Antarktídu, spoznali  ľudí i zvieratká, ktoré tam žijú. Simsalala urobila všetkým dobrú náladu, roztancovala malých i veľkých škôlkarov.

• Pečenie medovníkov

• Vianoce bez voňavých medovníkov si nevie predstaviť asi nikto  z nás.  Každý rok sa naši škôlkari na ich pečenie veľmi tešia. Z pripraveného cesta  povykrajujú medovníčky rôznych tvarov, dozdobia a pani kuchárky  ich do zlata upečú. Spoločne si pochutnajú na sladkých koláčikoch, ktoré im pripomenú, že krásny vianočný čas sa blíži.

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, J.Nižnanského 1, Brestovany oznamuje rodičom, že prevádzka materskej školy bude počas vianočných prázdnin od 23. decembra 2019  do 7. januára 2020  zatvorená. Materská škola bude v riadnej prevádzke od  8. januára 2020.

• Slncový kôň - divadelné predstavenie

• A opäť k nám zavítalo bábkové divadlo Bum Bác. Herci Eliška a Marián Gregoričkoví nám vyrozprávali príbeh o putovaní rozprávkového veštca za strateným zázračným koňom. Divadelné predstavenie bolo i tak trochu muzikálom s peknými, veselými pesničkami.

• Zimné tvorivé dielne

• Dňa 26. a 27. novembra sa v našej materskej škole konali  zimné tvorivé dielne s pánom I. Slezákom. Naši malí  majstri si usilovne vyrábali vianočné stromčeky. Pri práci s drevom  si rozvíjali  svoju fantáziu a  tvorivosť.

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že dňa 16.12.2019 (t.j. pondelok) bude prevádzka materskej školy iba do 15.45 h z prevádzkových dôvodov.  Ďakujeme za porozumenie.

• Zber papiera

• Základná  škola s materskou školou, J. Nižnanského 1, Brestovany organizuje  zber papiera, ktorý  bude prebiehať v dňoch 30.09. 2019   04.10.2019 v čase od 14.00 h do 17.00 h.  Poteší nás, ak sa zapoja i rodičia detí  našej materskej školy.

• Psíček a mačička - divadelné predstavenie

• Herci z profesionálneho divadla Príbeh odohrali v našej materskej škole predstavenie ,,Psíček a mačička", ktoré bolo zamerané na medziľudské vzťahy a sociálne spolunažívanie. Komickými situáciami, interaktívnymi prvkami a veselými pesničkami  pobavili nielen  škôlkarov, ale i dospelých.

Milí rodičia,

srdečne Vás pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 11.09.2019 (streda) o 16.00 h v priestoroch materskej školy.

Za Vašu účasť vopred ďakujeme.